O nás

Čestmír Řihák, profesí zemědělec, zdědil malé vinařství po otci. A protože ve sklepní lokalitě Pod Šidlenama nebyl žádný velký sklep pro posezení a pohoštění větších skupin návštěvníků, rozhodnul se rodinný sklep přebudovat                 a dostavět. Vinárna byla  zprovozněna v roce 2001, po pětiletém vyřizování povolení k hostinské činnosti.

Čestmír Řihák vyrábí ročně kolem tisícovky litrů vína. Používá přitom hrozny z vlastního třicetiarového vinohradu a pro zpestření sortimentu vykupuje hrozny některých odrůd od vinohradníků z okolí. Odrůdová skladba spočívá na Rulandském bílém,Chardonany, Ryzlinku rýnském, Ryzlinku vlašském, Pálavě, Zweigeltrebe, Cabernetu Sauvignon, Modrém Portugalu a André.

Sam_4200

Malé, zhruba stolitrové partie vznikají částečně klasickým selským způsobem, částečně je Čestmír Řihák zakváší čistými kulturami kvasinek. V malých domácích prostorech má možnost i řídit teplotu kvašení - buď chlazením  vodou ze studny nebopřitápěním  kotlem.

Po prvním stočení putují vína do šidlenského sklepa, kde zrají v sudech. Partie,které si  Čestmír Řihák  vybere                  k archivaci, zrají dva roky ve skle, a pak se zfiltrované lahvují a ukládají do archivu.  Víno deklarované  jako zemské je v prodeji v cenových relacích do sto korun k dispozici pouze ve sklepě.

Do sklepa (nebo na venkovní krytou terasu) se mohou ohlásit skupiny od pěti do padesáti návštěvníků, kteří si              k degustaci a posezení mohou objednat jednoduché pohoštění nebo i náročnější gastronomii formou cateringu.

Sklep